Przedszkole i Oddział Przedszkolny


[pobierz] 0.1 MB diagnoza-w-zakresie-potrzeb-edukacji-przedszkolnej

Diagnoza w zakresie potrzeb edukacji przedszkolnej.

[pobierz] 1.6 MB sprawozdanie-z-realizacji-innowacji-pedagogicznej-

Innowacja pedagogiczna "Mól książkowy"

W dniach od 17 lutego do 28 lutego 2020, należy składać wnioski rekrutacyjne o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego (3 - 4- latki) i Oddziału Przedszkolnego(5 - 6 -latki). Dokumenty rekrutacyjne można pobrać u nauczycielek przedszkola.

"Dzieciństwo bez próchnicy"
"Dzieciństwo bez próchnicy"

       Udział Punktu Przedszkolnego w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”                                

Punkt Przedszkolny przy Zespole Szkół

w Bęczkowie przystąpił do projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu a partnerują mu uczelnie medyczne w cały kraju. Przedsięwzięcie to ma na celu edukację i profilaktykę w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowaną do małych dzieci, rodziców i wychowawców.
Nauczyciel zostali przeszkoleni w kierunku poprawy świadomości społeczeństwa na temat wdrażania zdrowych nawyków , oraz przeciwdziałania szerzenia się próchnicy wśród przedszkolaków.
Dzięki udziałowi w projekcie, przedszkole pozyskało zestawy do mycia zębów dla każdego dziecka, materiały promocyjne takie jak plakaty, broszury, karty pracy dla dzieci, zestawy motywujące do dbania o higienę jamy ustnej. Wszelkie informacje na temat Projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” dostępne są na stronie internetowej http://www.zebymalegodziecka.pl/ .

"Dzieciństwo bez próchnicy"